Svemirska su prostranstva vječna književna tema, u poeziji i prozi. Pjesnici/pisci u svojim djelima iskazuju svoju pjesničko-metafizičku maštu. Čovjek, tragajući za svojim smislom i smislom života i svijeta uopće, upućuje se u najudaljenije prostomo-vremenske kutke kojima je predočen svemir. „Pjesnik/pisac pokušava pjesnički otkriti i dodirnuti ona mjesta gdje je smješteno možda više dobra, više smisla ljudskoj egzistenciji.“ To su dobro tražili i naši učenici 1. a razreda, a neke su odgovore dobili u citatima koje su izdvojili i primjenjujući digitalni alat Word Art pripremili ih za naš pano s profesoricom Hrvatskog jezika Orijanom Paus.

Učenici prvih i drugih razreda  istražili su s profesoricom Fizike Gordanom Radić Labinjan koji su prirodni sateliti Sunčeva sustava, od čega se sastoje, kako su dobili svoja imena i koje su im osobitosti. Maturante je zanimalo kakve sve umjetne satelite imamo u orbiti oko Zemlje, koja je njihova svrha, te koje su letjelice do sada poslane prema Mjesecu i prema ostalim planetima Sunčeva sustava.  Učenici trećeg razreda u svojem istraživanju komunikacijskih satelita posebno su istaknuli njihovu važnosti u prenošenju informacija i  primjeni u GPS sustavu. Istražili su koji su dijelovi komunikacijskog satelita, koja im je veličina i izvor energije. Sve su radove prezentirali na nastavi fizike. 

Tjedan svemira zaokupio je i satove Matematike. Prigodnim prezentacijama i rješavanjem zanimljivih matematičkih zadataka vezanih za planete Sunčeva sustava te povezivanjem matematičkog znanja o krivuljama drugoga reda sa svemirskim letjelicama, Tjedan svemira obilježili su i učenici završnih razreda s profesoricom Matematike Mirandom Guštin..